Producenci
Promocje
Obuwie pr0filaktyczne męskie wz.03BMQ - BIAŁE
Obuwie pr0filaktyczne męskie wz.03BMQ - BIAŁE

105,90 zł

Cena regularna: 129,90 zł

Najniższa cena: 105,90 zł

86,10 zł

Cena regularna: 105,61 zł

Najniższa cena: 86,10 zł
para
Tabela rozmiarów obuwia
Rozmiar EUR Długość wkładki w cm
35 22,5
36 23
37 23,5
38 24,5
39 25
40 25,5
41 26,3
42 27
43 27,5
44 28,5
45 29
46 29,5
47 30,5

Obuwie profilaktyczne a ortopedyczne

Obuwie profilaktyczne a ortopedyczne

Choć wiele osób myli te pojęcia, obuwie profilaktyczne nie są tym samym, co ortopedyczne. Co w praktyce je różni i komu takie modele w szczególności się poleca?

Jakie funkcje mają poszczególne rodzaje obuwia?

Buty profilaktyczne, jak wskazuje sama nazwa, mają na celu zapobieganie rozwinięciu się różnego rodzaju deformacji kończyn. Bardzo często muszą więc nosić je dzieci, co ma wspierać je w prawidłowym ułożeniu stóp podczas chodzenia. Może być to niezbędne m.in. wtedy, gdy maluch w nieprawidłowy sposób je układa.

Buty ortopedyczne dedykowane są natomiast osobom, które już borykają się z różnego rodzaju zniekształceniami i wówczas wspierają one proces leczenia oraz niepogłębiania się schorzeń. Obuwie ortopedyczne mogą być niezbędne m.in. w takich sytuacjach jak:

  • przykurcze palców,
  • skrócenie kończyny dolnej,
  • amputacja części stopy,
  • niedowłady mięśni odpowiadających za stabilizowanie stopy.

Jakie są korzyści wynikające z noszenia obuwia profilaktycznego?

Profilaktyczne noszenie takich butów ma kilka określonych celów. Jedną z korzyści jest mniejsze zmęczenie nóg, co jest konieczne osobom, które przez dłuższą część dnia przebywają w pozycji stojącej lub przez wiele godzin chodzą. Dlatego też buty profilaktyczne sprawdzą się m.in. w przypadku pielęgniarek oraz lekarzy, których praca jest pod tym względem szczególnie wymagająca.

Drugą zaletą jest zapobieganie wadom kończyn i dzięki temu minimalizowanie ryzyka różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Jest to również istotne w przypadku najbardziej wymagających zawodów, gdy wykonujące je osoby po prostu nie mogą pozwolić sobie na tego typu problemy.

Warto wspomnieć dodatkowo o tym, że takie buty są po prostu wygodne w użytkowaniu. Wynika to z faktu, że produkuje się je z wysokiej jakości tworzyw, a także w sposób zgodny z anatomią człowieka. Dzięki temu chodzenie oraz stanie jest zdecydowanie bardziej komfortowe oraz mniej męczące.

Gdzie kupić takie buty?

Zarówno w przypadku butów ortopedycznych, jak i profilaktycznych, tego typu produkty można znaleźć w dobrych sklepach online. Taki zakup jest wygodny dodatkowo dlatego, że  obuwie jest w sposób dokładny opisane, włącznie z zawartymi długościami wkładek dla poszczególnych rozmiarów. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że zostanie zakupiony nieodpowiedni wariant. Oczywiście konsument ma też prawo ewentualnego zwrotu jeśli zakup nie będzie udany, co także przemawia za tą opcją.

Jak widać buty profilaktyczne i ortopedyczne to zupełnie inne pojęcia, podobnie jak różne są zalecenia co do ich użytkowania. Warto więc przed zakupem dokładnie się z nimi zapoznać, aby wybrać odpowiedni model.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl